Otse põhisisu juurde

Ülevaade 2021. aastal tehtust

Terekest! Üle pika aja jälle leidnud tee ka siia blogisse. Kuna suurem selline "sisuloome" toimub Järve talu instas siis igasugused muud kohad on jäänud tahaplaanile. Ups. Suvi oli ka muidugi ja tööd maja juures on olnud ikka Väga palju. Lisaks veel lapsed muidugi, kes oma aja võtavad. Ja töö. Aga kes palju teeb, see palju jõuab. 

Väike loetelu sellest, mis kõik siiani on saanud tehtud 2021. aastal: 

  • Aasta alguses saime vannitoa kasutusvalmis. Vannitoa hitt on muidugi need imelised heksagon põrandaplaadid mida me pikalt-pikalt taga otsisime. Lõpuks leidsime enda omad Floorinist. Mulle endale meeldib ka valamukapp - ikea sahtlid ja enda tehtud töötasapind. Ühesõnaga kõik vannitoas. 
  • Vahelaega sai toimetatud kevade alguses. Esialgu magamistubade osas ja seejärel elutoa osas. Vahelae ehitusega sai kohe kaks asja joonde - 1.korruse lagi sai kinniseks ja lõpuks sai ka lae peale soojustust pandud. Teiseks sai 2.korruse põrand ühtlase ja sileda aluse. See töö on veel veidike poolik ja vahelage on veel 3 ruumi osas ehitada - üks osa elutoast, köök ja kontor. 
  • Elutoa vahelage ehitades sai üle lihvitud ja töödeldud palksein. Lõpptulemusega oleme rahul. :)
  • Selleks suveks said valmis ka kõik 5 esialgselt planeeritud aiakasti - 4 suurt ja üks väike keskel. Kastides oleme kasvatnud tomateid, paprikat, tilli, salatit, redist, peterselli, sibulat, uba, hernest, porgandit. See aasta oli porgandi saak kasin aga tomatite saak jällegi parem. Kuigi, ma arvan, et järgmisel aastal ma enam ei taha tegeleda tomatite ja paprikate õues kasvatamisega - jään ootama kasvuhoonet ja panen kastidesse rohkem õuetingimustesse sobivaid taimi. 
  • Võtsime majal vana kollase voodrilaua täielikult maha. Sellega on nüüdseks kõik ja enam kollast värvi sellel majal ei näe. Bye Bye. Ehitasime 100x50 prussidest seinad ühtaseks/paksemaks. Palkseinad soojustasime märgpaigaldatud tselluvillaga ja karkass-seintesse panime Isoveri Premium 33 plaatvilla. Tuuletõkkena kasutasime Isoveri RKL tuuletõkkeplaati. 
  • Vahepeal puuriti meile uus salvkaev. Ühendame 2 salvkaevu majaga ja loodame, et nii saame piisavalt vett. Küsitakse tihti, et miks nii, miks mitte puurkaev. Aga kui see süsteem toimima hakkab oleme üsna palju säästnud ja saame palju odavamalt puhta vee kätte. 
  • Tõstsime ümber kõik olemasolevad aknad/uksed ja paigaldasime need nüüd õigesti ja ühtlaselt. Isegi ei hakka kommenteerima kui mitteprofessionaalselt aknad eelmisel korral paigaldatud said. Aga no juba siis tegelikult teadsime, et need tuleb ümber tõsta. Seega ei olnud ka väga hull. Aknad on hästi säilinud. Uuel aastal tuleb kindlasti akende värvimine ette võtta. Tahtsin juba see aasta seda teha aga ei ole kuidagi selleni jõudnud. 
  • Lõpetuseks. Olen mega rahul ka sellega, et oleme see aasta suutnud maja ümbrust ja aeda palju rohkem korras hoida, võrreldes varasemate aastatega. Natuke ikka on veel mõni asi siin ja mõni seal, aga suurem üldpilt on siiski puhas. Kõrvalhooneid on ka saanud siin vaikselt koristada ja prahti jääb järjest vähemaks ja vähemaks. Hea on vaadata. 

Aasta lõpp on natuke veel lahtine. Üksjagu tööd on veel teha. Mis tehtud saab ja mis tegemata jääb.. eks see vist selgub nüüd paari kuu jooksul. Puudu olevad aknad on kohale jõudnud ja peaksid nüüd selle aastaga ette saama. Voodrilaud samuti on kohale jõudnud ja tuleb seina panna. Uus kaev on veel ühendamata aga see tuleb ka ära teha. Selle aasta eesmärk oli maja väljast täielikult ära teha - sh vundament. Selleni me ei ole aga üldse jõudnud ja natuke muretsema paneb. Ei tahaks seda enam lahtiseks ka jätta eriti kui seinad on soojustatud. See jääks talveks väga suureks külmasillaks ja mõnusaks kohaks ebameeldivatele loomadele, keda pigem ei tahaks uue soojustuse sisse. Proovime lahendust leida. 

Hetkel on mõnesmõttes pinge maas aga samas kerkivad taas uued mured ja aega on taas vähe-vähe. Välisfassaadi ehitus oli mega ajamahukas ja nagu näha .. nõudis kogu suve. Voodrilaud saab ka veel töömahukas olema aga kui see ka tehtud. No siis me oleme küll ühe mega-Mega-MEGA puhkuse ära teeninud. 

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.