Otse põhisisu juurde

Liiga vähe tunde

... või hoopis motivatsioonipuudus? Ei. Hoopis koroonastress!? 

haha.. Pigem lihtsalt liiga palju asju. Isegi mitte liiga palju asju vaid hoopis see, et ise tahaks rohkem teha ja rohkem jõuda. Aga lihtsalt ei jõua. Ja see on normaalne. Sest kõike ei saagi. Kui aga tegevusi piisavalt hästi planeerida, siis on võimalik palju rohkem jõuda. Seda ma olen aastate jooksul õppinud ja praktikas päris palju katsetada saanud. Kooli ajal, lapse ja töö kõrvalt on aega jäänud ka kodu jaoks. Tehtud ole palju. Kui teha päevaplaan või to-do list saavad asjad 90% tõenäosusega tehtud. Ja ka kiiremini! Aga eks vahest tundub ikka kõike liiga palju olevat. 

Blogiga seoses. 

Tahaks blogi elus hoida ja vahest mõtteid jagada ja kirjutada. Nt tahaks teha postituse ja võrrelda kuidas kahe lapse kasvud erinesid esimese poolaasta jooksul. Siis kui Rax sündis, tegin ma igakuiseid postitusi arengust. Need on kõik vanas blogis mul alles. Esmane idee oli igakuiselt sarnaselt teha ja tuua nüüd uude blogisse ka vanad postitused Ragnari arengust. Aga no sinnapaika ta on jääund. 

Siis ma olen mõelnud kajastada natuke ökosmöko maailma ja ka minu kogemusi riidest mähkmete kasutamisel. Üks peamine põhjus, miks ma selle tee ette võtsin ja riidekatega mässama hakkasin, oligi just see kohutav kogus ühekordseid mähkmeid mis tekib + raha mis sellele kulub. Kasutame nüüd küll, aga kirjutamisega pole kaugele jõudnud. 

Siis kunagi ammu-ammu olen natuke kajastanud ka investeerimise maailma. Vahepeal ehituse tõttu jäi meil see tahaplaanile, tõenäoliselt jääb veel mõneks ajaks tahaplaanile, aga vaikselt ikka toimetame ja üritame raha suunata ka natuke ise kasvama. Sellest oleks ka vahest tore kokkuvõtteid teha ja mõtteid jagada. 

Nüüd on tänu sellele kehvale olukorrale kaks last kodus. Kui alguses öeldakse, et beebi kõrvalt raske muude asjadega tegeleda, siis tegelikult läheb asi hullemaks kui ta vanemaks saab. :D Kris-Even ei maga enam nii palju võrreldes paari esimese kuuga. Ehk ta on rohkem ärkvel ja tahab rohkem mängimist ja tegutsemist. Varsti tekib juba see aeg, kus hetkeks "vaikuses" töötamist tähendab midagi katastroofilist. "Toredad ajad on tulemas" :D Ja 6-aastast (pmst kohe-kohe 7-aastast) ei saa ka ainult teleka ette sokutada päevast-päeva. Kool on ju tulemas! 

Tuleb võtta üks samm korraga, päev korraga.

Ehituse teemadel olen mõelnud ka blogida. Ma kujutan ette, et nii mõnegi lugeja jaoks oleks tore blogist ühest kohast lugeda nt vannitoa ehituse lugu aga minu jaoks on see lihtsalt enese kordamine. Kodu instagramis olen lihtsalt nii palju jaganud ja kirjutanud kõigest. Tagantjärele ehk kirjutama ei hakka, aga vaatame kuidas edaspidi minema hakkab. :) 

Mida siis selle pika jutu lõpetuseks öelda? - Seda, et normaalne on kõike mitte jõuda ja tähtis on prioriteedid paika seada. Teha seda, mis päriselt on oluline ja mis päriselt pakub rõõmu ja positiivseid emotsioone ning annab ka uut energiat. Nii on lihtsam edasi minna :)  

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.