Otse põhisisu juurde

Rahatarkus vol.1


Kuna veebruar on säästukuu. Ma ei tea miks. Osad räägivad, et veebruar on säästukuu, sest see on kõige lühem kuu. Võibolla. :D Aga kuidagi nii on see kujunenud ja siin paar aastat juba. Ma eelnevalt pole kunagi sellele nii mõelnud, ega sellest osa võtnud. Sest meie jaoks on kõik 12 kuud säästukuud :D 

Aga kuna mul on tegelikult juba eelmisest aastast saati paar postitust soolas ja just nimelt raha teemadel, siis tundub täiesti õige aeg "upload" vajutada. Siit siis osa 1. Kas ka teised osad tulevad, tegelikult ma ei teagi. :D Vaatame kuidas tunne hiljem on. 

Võib vist öelda, et on täiesti normaalne, et inimestele pakub huvi teiste sissetulek. Kui palju ta ikka teenib. Mõni teenib 500, mõni teenib 1000, mõni teenib 2000. Aga kuu lõpuks võib kõigil raha otsas olla. Või hoopis see, kes kõige vähem teenis, on suutnud kõige rohkem alles hoida. Seega polegi niivõrd oluline see, kui palju keegi teenib, vaid see, kui hästi suudetakse rahaga ümber käia. 

Ma arvan, et ükskõik mis ma ka siia postitusse kirja ei paneks, see kõik on juba kuskil kirjas ... või isegi kümnetes kohtades kirjas. Ma ei tunne, et mul oleks enam midagi uut lisada sellele, kuidas rahaga ümber käia ja milliste põhimõtete järgi elada. Selle kohta võib leida nii palju informatsiooni ning kes veel pole kuulnud sellisest FB grupist nagu Kogumispäevik, siis nüüd on viimane aeg liituda. Soovitan tõesti! Ja selle grupi ühisvaimust, soovitustest, nippidest, ideedest ja kogemustest on kokku kirjutatud raamat. Ehkki mul juba on igasuguseid eesmärkide seadmise märkmike jms .. siis ma ikka tahaks seda ka :D Raamat/Märkmik on nt leitav SIIT

Ma olen sellele raha teemale viimasel ajal päris palju mõelnud ja neid mõtteid on nii palju, et sellest võiks kirjutada mitmeid postitusi. Mingiaeg jõudsin ka ühe hea mõtteni. Vähemalt enda meelest. :P - Nimelt kui ma vaatan oma pangakontot, siis ma ei näe seal raha, mis ootab kulutamist. Pigem ma näen seal raha, mida ma olen suutnud hoida. Ja mida ma tahaks, et seal oleks veel rohkem. Ja ma näen seal võimalust saavutada oma eesmärke. Mida rohkem ma hoian seda ja kulutan võimalikult vähe, seda rohkem seda sinna koguneb. Ja sealt hakkabki tekkima nö hasart, kui seda võib nii nimetada. Jälle suutsin kasvõi natu-natukene kokku hoida ja nüüd on mul juba 100€ digikassas. 

... noh. näiteks. Seal digikassas võib olla ka 1000€ või 3000€ aga eks igaüks peab vaatama enda võimaluste järgi. Kooliajal kui tööl ei käinud ja ainsaks sissetulekuks olid stipid, siis tõesti. Kui ma olin suutnud kuu lõikes alles jätta 50-100€ siis see oli minu jaoks suur võit ja ma ei tundnud ennast nüüd pahasti, et ma ei suutnud kuus alles hoida 500 või 1000€. Kuskilt peab ju alustama. 

Eesmärgid, eesmärgid, eesmärgid. Selleks, et vaimu üleval hoida ja koguda oleks hea ning, et see ka õnnestuks, tuleks seada endale eesmärk.. või mitu. Panna kirja, mõelda sellele milleks sa kogud - mida sa tahaksid tegelikult teha/osta? Ja kui tekib tahtmine osta midagi mitte vajaliku, siis mõtle kumb on olulisem - kas see lühike heaolu mis tuleneb selle väikse ostuga või see eesmärk, mida tahad saavutada? 

Ilmselgelt on meie eesmärk kodu renoveerida. Üsna konkreetne eesmärk. Ja selle jaoks me kogume, hoiame võimalikult palju raha alles. Jätame paljud asjad ostmata ja käime väga vähe väljas üritustel. Meie jaoks pole koroona mingi meeletu kaotus olnud, sest me pole suured väljas käijad. See teema vääriks ka eraldi postitust, sest tegelikult pole nii, et ostan kõike kohe kokku kui näen suurt kollast allahindlust. Ehk kui keegi imestab, kuidas me nii küll ehitada saame siis vastus -> me oleme loobunud paljudest asjadest selleks, et oma kodu ehitada.

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.