Otse põhisisu juurde

Head uut aastat!

Tegude Rohket ja Edukat 2021.aastat Kõigile! 
Et uus tuleks parem või vähemalt sama hea kui eelmine. 

Meie 2020 oli väga tegude rohke ja edukas. Alati tagasi mõeldes kipud mõtlema, et oleks võinud rohkem. Tegelikult sai piisavalt tehtud ja rohkemgi veel. Kevade alguses oli meil veidike raske ja ülemaailmse kriisiga tundus, et asjad võivad sel aastal plaaniväliselt minna. Õnneks aga jõudsime õigeaegselt tegutseda ja ka rahaliste ressurssidega suutsime kuidagi hästi toime tulla. Kui oluline on ikkagi tagavara omamine või sissetulekute mitmekesisus. Peres ka on tegelikult parem riskide maandamine, kui mõlemad ei tööta samas kohas või samal alal. Sellest aga mõtlesin tegelikult täiesti eraldi postituse teha, sest rahatarkus on nii oluline teema ja ka vastus paljude küsimusele, et "Kust meie raha küll ehitamiseks tuleb?" .. raha hoidmine, kooli ja laste kõrvalt veel tööl käimine, asjadest loobumine, toitumiskava kasutamine kokkuhoiu eesmärgil jne. 

Eelmise aasta alguses panin kirja 3 eesmärki. Need on siis blogis terve aasta aega ilutsenud ja kõigile meeldetuletuseks olnud: 
1. Alustada maja välistöödega
2. Maja elektriplaan 
3. Aiatööd - koristamine maja ümbert

Sel aastal alustasime maja välisfassaadi töödega nagu planeerisime/lootsime ja jõudsime valmis teha uue katuse. See oli ikka väga Väga suur asi! Selle nimel sai tööd tehtud juba mitu aastat. Mõeldud ja planeeritud ja kogutud. Päriselt see tehtud saada oli ülimalt suur saavutus. Natuke ka see tunne, et "Kõik on võimalik" 😄 Kuna see oli nii suur töö ja me hoidsime igat senti, sai ka aasta alguses (peaaegu terve aasta tegelikult) vähe rahulikumalt võetud muude tööde osas ehk sisetööd seisid ja ootasid suurema ehituse lõppu. Sügisel nüüd sai võetud ette järgmine suur töö - vannitoa ehitus. 

Aasta teine eesmärk sai küll kätte võetud ja rääkisime sellest mitmete inimestega ja koostasime isegi nimekirja elektriliinidest nö, mis jooksma hakkaksid. Aga suuresti jäi see eesmärk täitmata. Raske isegi öelda, kas sel aastal jõuame selleni või kui palju saame tehtud. Aga loodame parimat, see asi tuleb ära teha 🙃

Aed jäi aasta lõpuks nagu iga aasta. Vana sodi sai koristatud, uus tuli peale ja lõpuks jäi ikkagi ühtteist aias tegemata. Aga samas kasvatasime see aasta endale maitserohelist ja paar tomatit saime isegi endal aiast. Küll aga läks suurem enamus tomatitest aia taha... tõenäoliselt said väljas kasvades mingisuguse mädaniku külge ning kirsstomateid, mida kõige rohkem ootasime, neid ei saanud üldse. Sel aastal proovime kindlasti uuesti 😊

Ning proovin siis ka uuesti blogimise juurde tagasi tulla. Mitu postitust on juba soolas. Head uut aastat! :) 

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Aknad on tellitud.

Finally..  Uskumatu, ma ei jõua lihtsalt ära oodata millal me oma uued aknad kätte saame. Lõpuks, lõpuks saame need vanad, tuult läbi laskvad, osaliselt mitteavanevad, mädanevad aknad eest ära võtta ja asendada akendega, millal on olemas ka tuulutusfunktsioon. Sellest tunnen ma vanade akende puhul kõige rohkem puudust, neid pole võimalik natuke avada. Kas lahti või kinni.  Milline õnn lihtsalt. Aga. Teen ka väikse ülevaate, kui kaua see kõik aega võttis - alustades võimalike koostööpartnerite otsimisega ning lõpetades esimese sissemakse tegemisega. Muidugi oma kõige esimese hinnapäringu tegime eelmise aasta augustis. Siis oli meil mõte, et võiksime aknad vahetada. Tegime umbkaudsete mõõtutega ja esialgse kujundusega hinnapäringu 1-2 kohta, et saada ülevaade hindadest.  Jaanuaris võtsime asja uuesti käsile. Saatsin sel korral hinnapäringuid nii puit- kui plastakende tootjatele. Esimesed kirjad saatsin 16.jaanuar, kuid paar päeva enne seda hakkasin uurima toot