Otse põhisisu juurde

Eesmärgid aastaks 2021

Teree!

Eelnevad kaks aastat olen aasta alguses seadnud kolm koduga seotud eesmärki. Teeks seda ka sel aastal. Enda märkmiku olen muidugi rohkem aasta eesmärke kirja pannud - väikseid, suuremaid, rahalisi ja niisama isiklikke sihte. Aga kodu osas ja nii suurelt välja hõigates on kolm selline paras arv. 

Kes meie kodu lugu veel instagramis ei jälgi, siis see veel ei teagi, aga panin sinna juba kolm eesmärki selleks aastaks kirja. Ei midagi ulmelist ning sellised, mis ka teostatavad ja täitsa asjakohased. Vähemalt loodame, et saavad tehtud. 

1. Välisfassaadiga tööde jätkamine. 2020. aastal saime valmis tehtud kõige suurema ja kõige hullema töö (vähemalt nii see tundus) - uus katus. Saime isegi vallas kõik paberid aetud, et asi ikka õige oleks ja nõuetele vastav. Sel aastal on vaja jätkata välistöödega. Maja on vaja soojaks saada. Mini eesmärgid on vana voodrilaua eemaldus, seinade sirgu ajamine, märgpaigaldatud tselluvill, vundamendi lahti kaevamine, vundamendi soojustamine, uuesti kinnipanek + kindlasti mingisugune drenaaži lahendus. Tuuletõkkeplaat ja siis juba voodrilaud. Uued aknad tellida - umbes sama palju veel vaja kui eelmine kord sai tellitud. Siis juba ka akende paigaldus. Katuse soojustamine. Kindlasti on veel midagi ja päris valmis kõhklen, et saame. Võtame vaikselt... esiteks peaks hakkama mõõtma, arvutama ja hinnapäringuid tegema.

2. Vannituba valmis ja veevärk korda. Aasta lõpuks tahaks vannitoa täiesti valmis saada. Et ka aknapaled on viimistletud. Esiteks ootab see selle taga, et üks aken on vaja juurde tellida. Aga lisaks on ka see, et aknad tõstame väljapoole. Seega kõik uued aknad mis praegu majal ees on, tuleb ümber tõsta kui välisseinad soojustatud saavad. Ja kui vannituba on olemas, on vaja ka korralikku veevärki. Kaevuga on meil sel talvel veel suuremad probleemid kui varem. Mega jama! Proovime siiski teha uue salvkaevu endale ja let's hope for the best. 

3. Elektrisüsteem majas sees uuendada. Ehk eelmisel aastal soiku jäänud eesmärk. Tuleb ette võtta ja ära teha. Korralik elektrisüsteem on nii oluline. Meil on küll natukene uuem elektrikilp aga vahepeal on palju uusi asju juurde tulnud, et see on lihtsalt ääreni täis ja rohkem kaitsmeid sinna ei mahuks. No tegelikult on meil ka liiga vähe kaitsmeid ja paljud asjad on ühe kaitsme all. Seega kõik tuleks ümber mõelda ja teha nii nagu õige. Me juba vaikselt ka mõtlesime, et kuhu valgustid tuleks, kuhu lülitid, kuhu pistikupesad ja mis kõik veel. Siis saame ka planeerida umbes, kui suurt elektrikilpi meil üldse vaja oleks. 

Tegelikult on üheks eesmärgiks ka vahelae tegemine. Kui see saab tehtud, on järg juba seinte käes ja seinad saab siis kinni tagasi panna, kui elektrikaablid on veetud. Tahaks küll juba ilusamaid seinasid ja korralikku lage. Kasvõi lihtsalt hall kips seina. Oleks ilusam kui praegu. Loodame, et ka see aasta tuleb hästi tegus ja jõuame ühtteist tehtud. :) Uuest köögist veel ei unista, kuigi tore ju oleks. Ja tegelikult uuest kipsist seinas ka veel ei unista või parketist põrandal. See tundub liiga suur tükk. 

Võtame rahulikult ja loodame, et vähemalt sel aastal saab maja väljast ilusaks :) 

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.