Otse põhisisu juurde

Tere tulemast pisike Kris-Even

Kris-Even 9-päeva vanusena

Hei heii! 

Kuidagi nii ootamatult on meie pere suuremaks kasvanud. Me ei tundnud küll kuidagi hirmu ehituse ja kodu osas, et poleks võimalik või see takistaks. Kogu ehitus võtab niiii või naaaa nii kaua aega. Muidugi oleks tore, kui kodu oleks juba ilus aga seda kõike saab ka jooksvalt laste kõrvalt teha. Siianigi teinud :) 

Kindlasti oleks paljudel huvitav lugeda sünniloo kohta. Või siis selle kohta, et kuidas nüüd 6 aastat hiljem teine sünnitus läks. Ega enam ei mäletanudki, mis see sünnitus endast kujutas ja millised valud olid. Need ununesid kiirelt, vähemalt minul. Nüüd aga uus sünnitus tuletas meelde millised need valud olid. Ma ei teagi, kas seetõttu et see oli nüüd värske kogemus ja eelmist mäletan hägusalt, aga ütleks, et seekord läks raskemalt. 

Esiteks läks rasedus üle tähtaja 4 päeva, Ragnar sündis 9 päeva enne. Eelmisest korrast mäletasin, et taastumine oli üsna kerge ja kui Härra vahest ütles, et no pärast sünnitust ei jõua sa väga palju teha, siis ma olin optimist ja no mismõttes, ikka saan ja teen. Tegelikus oli aga teine. Seekordne taastumine oli kuidagi raskem. 

Ragnari sünnitusest ma selliseid pisidetaile enam ei mäletagi aga niipalju teadsin, et lõpp läheb kiiirelt. Seega kui ma jääks koju ootama viimase hetkeni, siis haigla me ei jõuaks. Seetõttu olin ka üsna ärevil ja kuna see õige aeg nüüd minna on? Eks seda õiget aega polegi ja kunagi ei tea kas tunni pärast on valud hullemad või hoopis tõmbavad tagasi. Igatahes, seda ma küll ei mäleta, et Ragnariga oleksin mitu-mitu päeva ette valutanud. Nüüd aga Kris-Eveniga valutasin üle nädala iga õhtu, magama läksid siis tõmbas tagasi ja hommikul oli taas vaikus. Seekord tuli pisiHärrat ikka pikalt oodata. 

Ootus.. hehh. Meil oli samal ajal ka ehitus käimas. Ja kui me ehitust planeerisime siis natuke pani nina kortsutama see, et ehitus jäi augusti kuusse. Seal võib iga kell ju minek tulla ja mis siis ehitusega saab!?  Kes siis silma asjadel peal hoiab. Õnneks aga läksime haigla täpselt sama õhtu öösel, kui ehitus läbi sai. Ju seda siis pisiHärra ootaski, et katus peale saaks. Mis sinna koju ikka ennem tulla. 

Selle üle on mul aga ülihea meel, et vaatamata viimase aja segadusele ja kriisile, oli meil võimalik siiski kasutada perepalati mugavusi ja ma ei pidanud üksinda seda kõike läbi tegema. Sellest oli ikka tohutult palju abi. :) 

Ragnar 6-päeva vanusena 


Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.