Otse põhisisu juurde

Vähemalt üks aasta eesmärkidest on täidetud!


Heii taas!

Kui uueks aastaks eesmärke kirja panin siis 90% olin kindel, et see on aasta kus me lõpuks saame majale uue katuse peale. 10% oli aga ikka see kõhklus ja kahtlus mis eelmise aasta ebaõnnestumisest oli tulnud. Ehkki me oleme tahtnud ehitada ilma panga abita, siis mõned asjad on nii, et me ei saa ilma. Maja välisfassaad vajab hädasti kiiret tööd millega pole aega oodata. Raha aga ette koguda ei saa ning lotot unustame koguaeg osta.. või siis kui ostame siis pigem kaotame kui võidame. Nagu mõned armastavad öelda "Iga ostmata jäetud pilet on juba võit". 

Kuna ma olen Järve talu instas üsna põhjalikult kogu ehituse lahti seletanud ja päevade kaupa ehitusest kirjutanud, siis siin ma sellest suurt juttu enam tegema ei hakkagi. Kokku kulus ehituse peale 34 tööpäeva, 8 nädala jooksul. Ehituse, firmade ja hindade kohta hakkasime uurima juba eelmise aasta kevadel. Siis aga jäigi kõik asi selle taha, et meil polnud endal piisavat omafinanseeringut ja kuna meie olukord on veidike teine siis pangast me ka piisavalt ressursse ei saanud. 

Seega jäi asi ootele. Üsna kurb oli aga panime suured panused uuele aastale. Mõtlesime välja uue lahenduse kuidas saada panga finanseering, pidasime pikki läbirääkimisi ja lõpuks plaan õnnestus. Kodulaenu me hetkel küll ei saanud (kinnistu omandiõiguste tõttu mis tuleb ennem korda ajada) aga saime piisavalt, et katus korda teha (koos oma kogutud rahaga mis lõpuks oli peaaegu sama palju kui pangast saime). Saime veel pangast "jah" sõna kätte veidi enne koroonakriisi algust. Seega vedas. 

See aasta võtsime ette eelmise aasta pakkumised ja otsisime veel juurde ja konsulteerisime mitmetega. Maal ehitades, mida kaugemale ehitusfirma jääb, seda kõrgemaks läheb hind. Ning Tartu hinnad on oluliselt kõrgemad mujal Lõuna-Eestis pakutavast. Üks tingimus mis meil oli, et hinnapakkumine peab olema võimalikult detailne. Ehkki ütlesime, et tahaks detailset pakkumist nüüd kus me juba hakkame kindlat valikut tegema, saime ikkagi ka selliseid kus oli enamvähem 3 rida - töö hind, materjali hind, kokku. Võibolla kaks rida ka selle kohta, et mis tööd aga väga selline pinnapealne. See oli ka osaliselt määrav, miks valisime selle ettevõtte kes meil oli. Ühtepidi tekitas see usaldust ja põhjendas hästi tekkinud hinda. Mitte ei jäänud mulje, et summa on lihtsalt tulnud kuskilt.Tagant järele võib öelda, et kindlasti tasub valida ettevõte kellel on korralik pakkumine ja hinnad erinevate tööde puhul selgelt eristatavad. Sest üsna suure tõenäosusega ehituse käigus asjad muutuvad. Mõnele asjale kulub rohkem, teisele jälle vähem. Seetõttu on ka enda jaoks hea kui kõik on selgelt eristatav. Siis ei tundu, et ehitaja niisama küsib rohkem. Meil läks ehitus esialgsest mitme tuhande võrra kallimaks. Peamiselt oli see, et katuse ruudud muutusid veidike esialgselt planeeritust ja seetõttu kulus katusekattematerjali rohkem ja töö hind oli ka ruutude põhjal mis seetõttu suurenes. Hinna suurenemist ei saa ka kuidagi pahaks panna, sest tegime jooksvalt muudatusi. No ja lõpptulemus tuli ikka mega ilus. 

Valminud tööga jäime väga rahule. Mõlemale juurdeehitisele sai peale pandud viilkatus ja see muutis juba maja kuidagi nii palju suuremaks. Ning katuse tõstmine andis ka üles korrusele ikka väga palju juurde. Lisaks saime juurde veel ühe täiesti projektivälise ruumi. Maja tagumise juurdeehituse viilkatuse alla tekkis paraja suurusega katusealune ruum mida panipaigana kasutada. Teine korrus oleks nii põnev väljaehitada aga hetkel tahaks isegi rohkem välistöid lõpule viia. 

Ülejäänud töö välisfasaadiga on plaanis suures osas ikka ise teha. All osas vana voodrilaua eemaldamine, seina märgpaigaldatud villaga soojustamiseks ettevalmistamine, akende ümbertõstmine / kinni minevad aknad kinni ja uute akende avade lõikamine. Peale soojustamist tuuletõkkeplaadi panek, distants ja voodrilaud. Huhh.. ei midagi keerulist aga palju tööd. Lisaks muidugi tuleb ennem vundament lahti kaevata ja soojustada. Ja siis tuleb maja ette väike katusealune ehitada ja terrass järve poolsele küljele. Ja valmis ta ongi!

Kui see kõik oleks vaid niiiiii lihtne.....

Ehitaja Katusetohter OÜ Võrust. 
Katusekatteks Ruukki Classic Authentic 0,6mm RR2H3 antrasiithall
Katuseaknad Velux GLL1061 MK08 
Uus korsten sai laotud Isoveri moodulplokkidest. 


Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.