Otse põhisisu juurde

Tagasi blogisse?


See on küll nüüd täiesti uskumatu lugu, et ma pole juba märtsi kuust saati miskit kirja pannud. 😄 Aga eks ülikiire ja üliüliväsitav aeg on olnud, vaatamata sellele et meid tabas kriisiaeg ja enamus inimesi pidi kodus olema. Tundus nagu, et nüüd kodus olles peaks aega rohkem olema aga ei, hoopis vastupidi. Ja kui juba selle järje käest kaotad, et mõni postitus aeg-ajalt teha, siis nii ta hakkabki minema. Ma ise lootsin, et päris sellist "auku" ei teki ja 1-2 postitust kuus ikka tuleb. Aga noooh.. alustame siis uuesti. 

Ega peab vist tunnistama, et tänu koroonale sai mul ikkagi lõputöö kirjutatud, sest tööl lükkusid mitmed projektid edasi. Ühtepidi küll rahaline kaotus ja rikkus ära täiestiii plaanid koguda-koguda-koguda, aga teisalt suur võit, sest sotsiaalteaduste magistri diplom on nüüd käes! Mõelda vaid, ma olen kokku käinud koolis 17 aastat - Enamuse oma elust! Mis aga edasi nüüd teha? Kes minust siis saab? Ega siin on valik nii lai. Tööle võin minna nii era kui avalikku sektorisse, palgatööle või hakata hoopis ettevõtjaks aga eks esmalt jään mõneks ajaks koduseks. 

Hetkel veel ei taju seda, et kool läbi ja enam õppima ei pea. Eks see jõuab pigem sügisel kohale, sest praegu on justkui suvevaheaeg. Aga mõttes on mitte jääda niisama koduseks vaid midagi ikka ette võtta. Ei oska niisama üldse kohe kodune olla. 😄 Õnneks võimaldab ka praegune töökoht kaugtööd seega saab osaliselt ka sellega jätkata beebi kõrvalt. Ning ideid on veel teisigi. 

Selle asemel, et siis blogi kirjutada tegin vahepeal ära kaua mõttes olnud instagrammi kodukonto. Tahtsin, et seal ka natuke ajalugu oleks ja seda mis varasemalt teinud. Seega on sinna juba päris palju postitusi kogunenud ning suuremad tegemised, mis aastate jooksul teinud oleme, on kõik olemas. Olengi just lõpuks jõudnud postitustega pmst tänasesse päeva. Igatahes põnev. Väga põnev. Kõik kellel huvi, saavad jälgida meie tegemisi maja juures - Järve talu

Oehh.. Igatahes saab suve lõpp olema väga kiire ja väga palju muudatusi ja uusi asju on tulemas. Peatselt oleme neljakesi ja maja juures saame näha ka suuuuuuri muudatusi. 

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Aknad on tellitud.

Finally..  Uskumatu, ma ei jõua lihtsalt ära oodata millal me oma uued aknad kätte saame. Lõpuks, lõpuks saame need vanad, tuult läbi laskvad, osaliselt mitteavanevad, mädanevad aknad eest ära võtta ja asendada akendega, millal on olemas ka tuulutusfunktsioon. Sellest tunnen ma vanade akende puhul kõige rohkem puudust, neid pole võimalik natuke avada. Kas lahti või kinni.  Milline õnn lihtsalt. Aga. Teen ka väikse ülevaate, kui kaua see kõik aega võttis - alustades võimalike koostööpartnerite otsimisega ning lõpetades esimese sissemakse tegemisega. Muidugi oma kõige esimese hinnapäringu tegime eelmise aasta augustis. Siis oli meil mõte, et võiksime aknad vahetada. Tegime umbkaudsete mõõtutega ja esialgse kujundusega hinnapäringu 1-2 kohta, et saada ülevaade hindadest.  Jaanuaris võtsime asja uuesti käsile. Saatsin sel korral hinnapäringuid nii puit- kui plastakende tootjatele. Esimesed kirjad saatsin 16.jaanuar, kuid paar päeva enne seda hakkasin uurima toot