Otse põhisisu juurde

Tagasi blogisse?


See on küll nüüd täiesti uskumatu lugu, et ma pole juba märtsi kuust saati miskit kirja pannud. 😄 Aga eks ülikiire ja üliüliväsitav aeg on olnud, vaatamata sellele et meid tabas kriisiaeg ja enamus inimesi pidi kodus olema. Tundus nagu, et nüüd kodus olles peaks aega rohkem olema aga ei, hoopis vastupidi. Ja kui juba selle järje käest kaotad, et mõni postitus aeg-ajalt teha, siis nii ta hakkabki minema. Ma ise lootsin, et päris sellist "auku" ei teki ja 1-2 postitust kuus ikka tuleb. Aga noooh.. alustame siis uuesti. 

Ega peab vist tunnistama, et tänu koroonale sai mul ikkagi lõputöö kirjutatud, sest tööl lükkusid mitmed projektid edasi. Ühtepidi küll rahaline kaotus ja rikkus ära täiestiii plaanid koguda-koguda-koguda, aga teisalt suur võit, sest sotsiaalteaduste magistri diplom on nüüd käes! Mõelda vaid, ma olen kokku käinud koolis 17 aastat - Enamuse oma elust! Mis aga edasi nüüd teha? Kes minust siis saab? Ega siin on valik nii lai. Tööle võin minna nii era kui avalikku sektorisse, palgatööle või hakata hoopis ettevõtjaks aga eks esmalt jään mõneks ajaks koduseks. 

Hetkel veel ei taju seda, et kool läbi ja enam õppima ei pea. Eks see jõuab pigem sügisel kohale, sest praegu on justkui suvevaheaeg. Aga mõttes on mitte jääda niisama koduseks vaid midagi ikka ette võtta. Ei oska niisama üldse kohe kodune olla. 😄 Õnneks võimaldab ka praegune töökoht kaugtööd seega saab osaliselt ka sellega jätkata beebi kõrvalt. Ning ideid on veel teisigi. 

Selle asemel, et siis blogi kirjutada tegin vahepeal ära kaua mõttes olnud instagrammi kodukonto. Tahtsin, et seal ka natuke ajalugu oleks ja seda mis varasemalt teinud. Seega on sinna juba päris palju postitusi kogunenud ning suuremad tegemised, mis aastate jooksul teinud oleme, on kõik olemas. Olengi just lõpuks jõudnud postitustega pmst tänasesse päeva. Igatahes põnev. Väga põnev. Kõik kellel huvi, saavad jälgida meie tegemisi maja juures - Järve talu

Oehh.. Igatahes saab suve lõpp olema väga kiire ja väga palju muudatusi ja uusi asju on tulemas. Peatselt oleme neljakesi ja maja juures saame näha ka suuuuuuri muudatusi. 

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Laminaat, puit või üldse LVT?

Olen vaikselt oma mõtteid suunanud põrandakatete suunas ning vaadanud ringi ja uurinud, mis on siis ka hea. Mis hindadest me räägime, millised need materjalid on käega katsudes.. Et kui see hetk kätte jõuab ning on vaja otsustada ühe või teise vahel, tean ma vähemalt mida ma eelistan.  Arvan, et pole vajadust seletada täpsemalt mida kujutab endast laminaatparkett, mis on puitparkett või misasi see vinüülparkett on. Asun pigem asja kallale. Kui hinna järgi vaadata, siis ütleme et keskmiselt on laminaat 10€ ruut, puit ja vinüül on kuskil 20€. Sõltuvalt pakkumisest võib puit olla isegi vinüülist odavam, kuid LVT eesmärk on olla puidust vastupidavam ja soodsam.