Otse põhisisu juurde

Varsti on meid juba rohkem


Terekest Kõigile! 

Vahepeal on kõik nii kiirelt läinud.. ja siis tuli veel see koroonaviirus.. palju ma sellest rääkima ei hakkakski aga eks tõsi ole, et meiegi igapäevaelu mõjutab see tugevalt. Me oleme Ragnariga kodused juba sellest päevast alates, kui N kuulutati veel õhtul välja eriolukord ja R jäime me juba koju. Võiks arvata, et nüüd kodus saab niii palju tehtud, aga ei. 

Eks seetõttu ole ka blogimine ja enda elu sotsiaalmeedias jagamine jäänud tahaplaanile, sest lisaks tööl käimisele tuleb ka magistritöö valmis kirjutada. Ja no sellega on nii ja naa. Tunneli lõpus valgus veel paistab. Mõtet mais lõpetamisest ei saa veel maha visata, võimalus veel täiesti on olemas. Aga kes teab, ehk koroona ei lasegi lõpetada. Või kaitsmine Skypes? See ka ju midagi uut. 


Aga ühe uudisega oleme jõudnud kõiki üllatada küll. Näiteks on meie perre oodata pisibeebit, seda siis augusti kuus, kui kõik plaanipäraselt läheb. Varsti saab juba pool teest mindud. Juba! Hetkel võtame veel rahulikult ja suurem rõhk on korda saada muud asjad (no nt magister), et siis peale seda võiks juba rohkem pühenduda pisikese tulekule. :) Ragnar loomulikult ootab omale vennat, sest tüdrukutel on ju tüdrukute mänguasjad ja tüdrukud ei mängi poiste mänguasjadega. :P Samas rääkis ta vanaemale, et no kui tüdruk tuleb, siis tuleb talle tüdrukute asjad osta. 

Peame plaane ka mida sel aastal maja juures ära teha ja kogume raha. Peaks valda ehitusteatise või siis ehitusloa avalduse ära esitama, sest kes teab kaua sellega aega võib minna. Kui aga sellega korras, pole ju vahet millal ehitama asud. :)

Hakkasin ka plaane pidama Ragnari sünnipäeva pidamiseks, aga just enne kui jõudsin hakata pidulistega suhtlema ja sünnipäevale kutsuma, tuli eriolukord. Õnneks on sel aastal 6. aasta tähistamine, seega pole ka hullu vaikselt omakeskis küünlaid puhuta ja küpsisetorti süüa. Peale kriisi tähistame :)


Peame ikka vastu ja võtame rahulikult seda kriisiaega! Nagu ikka öeldakse, pigem karta kui kahetseda.  

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Aknad on tellitud.

Finally..  Uskumatu, ma ei jõua lihtsalt ära oodata millal me oma uued aknad kätte saame. Lõpuks, lõpuks saame need vanad, tuult läbi laskvad, osaliselt mitteavanevad, mädanevad aknad eest ära võtta ja asendada akendega, millal on olemas ka tuulutusfunktsioon. Sellest tunnen ma vanade akende puhul kõige rohkem puudust, neid pole võimalik natuke avada. Kas lahti või kinni.  Milline õnn lihtsalt. Aga. Teen ka väikse ülevaate, kui kaua see kõik aega võttis - alustades võimalike koostööpartnerite otsimisega ning lõpetades esimese sissemakse tegemisega. Muidugi oma kõige esimese hinnapäringu tegime eelmise aasta augustis. Siis oli meil mõte, et võiksime aknad vahetada. Tegime umbkaudsete mõõtutega ja esialgse kujundusega hinnapäringu 1-2 kohta, et saada ülevaade hindadest.  Jaanuaris võtsime asja uuesti käsile. Saatsin sel korral hinnapäringuid nii puit- kui plastakende tootjatele. Esimesed kirjad saatsin 16.jaanuar, kuid paar päeva enne seda hakkasin uurima toot