Otse põhisisu juurde

Magister praktiliselt tehtud


Ahh .. muideks. Ma käin veel siiani koolis. Ikka veel, eksole? Kaua võib juba ja kas see kunagi läbi ka saab. Öeldakse küll, et inimene õpib terve elu aga ega seda ei pea kohe sõna-sõnalt võtma ja ainult koolis käima .. hehh. 

Aga tõesti. Ma käin veel koolis. Selle kuuga said magistriõpingud pmst läbitud, sest nüüd on jäänud ainult lõputöö kirjutamine. Ained on kõik läbitud, positiivne hinne või sooritatud tulemus on käes. Kui valida, kas käia veel 5 kuud koolis 7-8 aines või kirjutada lõputöö .. ma vist käiks nendes ainetes. 

Meie viimane sügissessioon oli reaalselt kõigi jaoks kohutavalt kurnav, et enamus siiani taastuvad sellest meeletust õpimaratonist ja stressist mis sellega kaasnes. Magistri esimene aasta oli kuidagi rahulikum või jõudsid sammu pidada .. mis nüüd aga toimus, see oli meeletu. Kõige rohkem väsitasid ära ainult rühmatööd rühmatöö otsa. Kursusel tekkisid omavahel juba tülid ja probleemid nendest. 

Esiteks tekkisid kindlad rühmad, kes tegid koostööd ja tundsid ennast grupitöös hästi, suhtlesid rohkem ja teadsid üksteise töömetoodikat ja olid samal tasemel. Mõnele õppejõule meeldis aga hirmsasti tekitada oma gruppe. Aga eks alati ole neid, kellel on vähem aega ja kõik muud asjad, mistõttu panustatakse grupitöödesse vähem. Ja siis kohe osati ühte gruppi panna need suuremad õppijad koos vähem pingutajatega, kellele sobis ka lihtsalt läbisaamine hindeks. 

Jah.. kursusel ühtne meeskond ja teiste aitamine. Teiste aitamine ei tähenda aga seda, et suvaliselt tuleb läbi vedada neid inimesi kes isegi ei viitsi loengutel käia. Milleks? Täiskasvanud inimesed omast vabast tahtest tulnud õppima, nagu meile esimesest loengust alates bakas juba korrutati. Seega pole normaalne kui 1-2 inimest teevad grupis töö ära ja teised võtavad naeratus näol hinde vastu. 

Räägitakse, et Maaülikool on alla käinud, et sealt saab igaüks hariduse kätte. No aga kui õppejõud nii lahkelt kõigile positiivse tulemuse kätte annavad siis mida sa veel ootad? Kui kursusekaaslased ütlevad, et rühmakaaslane ei tee kaasa või tema panus oli 0 kuigi kõigil olid võrdsed võimalused? Loomulikult tulevad sealt diplomiga sellised, kes ei tee siiani vahet bruto või neto tulul. 

Oh jah .. anyways 

Paberite saamiseks tuleb siiski vaeva näha ja asjalik töö valmis kirjutada, kõigil võrdselt. Jaanuari kuu võtsin üsna rahulikult, et natukenegi taastuda ja valmistuda töö kirjutamiseks. Eks mingil määral ole siht silme ees aga kõhklema paneb ikka, et kas ikka saab nii ja kas ikka saab nii hea töö ka. Eks nende uudsete teemade ja lahendustega olegi nii. Bakatöö vaarikaseemneõli teemal, magistritöö aga ringmajanduse suunal. 

Kommentaarid

Viimase aja populaarsemad postitused:

Õhksoojuspump ja elektrikulu

No nii. Aeg on teha vahekokkuvõte sellest, kuidas meie 4 kuud (pool sept, okt, nov, dets ja pool jaan) möödunud on. Ütleme nii, et üsna jäiselt. Ei, mitte et meil külm oleks toas aga välisagregaat toodab väga palju kondentsioonivesi. Liiga palju. Võttes aga arvesse seda, et see 24/7 töötab siis tõenäoliselt on see täitsa okei, et meil maja kõrval uisuväli. ( õhksoojuspumba paigaldus ) Esialgu oli idee võrrelda saadud elektriarveid, eurodes. Kui aga lepingut vahetasime ja uued kWh hinnad sellega kaasnesid, tundus otstarbekam kasutatud elektrienergiat võrrelda. Seega, siin see on:

Milline õhksoojuspump küll valida?

Allikas Hei Kõigile majahuvilistele! Juba mõnda aega pole renoveerimisest miskit kuulda olnud, eksole? Aga ega see ei tähenda, et meie tegutsenud poleks. Nüüdseks oleme jõudnud asjadega sinnamaale, et meil oleks vaja kütteallikat mis saaks ka iseseisvalt hakkama - tulenevalt praeguse hetke vajadusest kui ka mõeldes tulevikule. Me ei taha olla majaga nii seotud, et talvel -20 külmaga PEAME kodus olema. 

Aknad on tellitud.

Finally..  Uskumatu, ma ei jõua lihtsalt ära oodata millal me oma uued aknad kätte saame. Lõpuks, lõpuks saame need vanad, tuult läbi laskvad, osaliselt mitteavanevad, mädanevad aknad eest ära võtta ja asendada akendega, millal on olemas ka tuulutusfunktsioon. Sellest tunnen ma vanade akende puhul kõige rohkem puudust, neid pole võimalik natuke avada. Kas lahti või kinni.  Milline õnn lihtsalt. Aga. Teen ka väikse ülevaate, kui kaua see kõik aega võttis - alustades võimalike koostööpartnerite otsimisega ning lõpetades esimese sissemakse tegemisega. Muidugi oma kõige esimese hinnapäringu tegime eelmise aasta augustis. Siis oli meil mõte, et võiksime aknad vahetada. Tegime umbkaudsete mõõtutega ja esialgse kujundusega hinnapäringu 1-2 kohta, et saada ülevaade hindadest.  Jaanuaris võtsime asja uuesti käsile. Saatsin sel korral hinnapäringuid nii puit- kui plastakende tootjatele. Esimesed kirjad saatsin 16.jaanuar, kuid paar päeva enne seda hakkasin uurima toot